Aktivace EZS – požární poplachy při vaření.

Vážení studenti,

dne 1.5.2022 ve 12:00 byl aktivován systém EZS a byl spuštěn požární poplach, byla zahájena evakuace koleje a následoval příjezd hasičů, kteří provedli kontrolu ohlášeného místa požáru. Na místě bylo zjištěno, že studentka při vaření spálila jídlo, které nechala bez dozoru!

Ta samá situace se opakovala ve dnech 7.5. v 18:30 a 8.5. v 20:25 kdy se rovněž jednalo o aktivaci EZS v důsledku chyby při vaření.

Aby nedocházelo k těmto zbytečným poplachům žádáme Vás tímto o dodržování zásad bezpečného vaření v kuchyňkách na společných buňkách tj. o důsledné zapínání ventilátorů v kuchyňkách během vaření (viz označený spínač vedle vařiče) a o Vaší stálou přítomnost po dobu vaření.

Citlivost EZS jsme testovali m.j.  smažením vajíček a smažením topinek. Ani jedním z těchto postupů nebyl systém EZS aktivován.

Děkuji Vám za Vaší spolupráci.

SÚZ